Terapija z ultrazvokom
Ultrazvočno valovanje je valovanje visokih frekvenc, ki ga človeško uho ne zaznava. S prenašanjem na površino telesa ultrazvočno valovanje v globini v mehkih tkivih povzroča njihovo nihanje. Ultrazvok deluje na tkivo kot mehanska mikro-masaža in kavitacija.
Kako izvajamo terapijo?
Na predel telesa, ki ga zdravimo, nanesemo kontaktni gel, ki služi kot prevodni medij. Z ultrazvočno glavo naprave se z enakomernimi gibi premikamo nad obolelim mestom. Nižje frekvence ultrazvoka uporabljamo pri obsevanju globljih tkiv, višje frekvence so primerne za strukture, ki se nahajajo bolj na površju, neposredno pod kožo. Namesto kontaktnega gela lahko uporabimo tudi protibolečinska mazila, pri katerih z ultrazvokom dosežemo boljše prehajanje preko kože in posledično večji terapevtski učinek. Terapija z ultrazvokom izvajamo 5 do 10 minut, največkrat v kombinaciji z drugimi terapijami.
Kdaj izvajamo terapijo?
Metodo v kombinaciji z drugimi terapijami uporabljamo pri zdravljenju:
- zvinov, poškodb mišic, preobremenitvenih okvarah kit
- revmatoidnih vozličkov
- Dupuytrenove kontrakture
- mehčanju brazgotin
- težav, poveznih z obrabo sklepov
- različnih bolečinskih sindromov
Kaj lahko pričakujete od terapije?
Ultrazvočno obsevanje lahko pospeši okrevanje po poškodbi ali operacijah na gibalih. Terapija pospeši pretok krvi in zmanjšuje otekanje tkiva, spodbuja obnavljanje tkivnih celic na mestu poškodbe ter tvorbo kolagena. Posledično vezi in mišice postanejo bolj prožne.
Ultrazvočno terapijo pogosto izvajamo v kombinaciji z drugimi terapijami. To je lahko klasična kinezioterapija ali druge sodobne obsevalne terapije, kot sta terapija z visoko energijskim laserjem (HIL/HILT) ali super magnetoterapija (SIS).
Naročite se na individualno fizioterapevtsko obravnavo.
Naročite seNudimo vam celovite pakete programov rehabilitacije po operativnih posegih na hrbtenici, rami, komolcu in kolenu, ki vključujejo individualno vadbo ter uporabo najsodobnejših obsevalnih terapij.