Članki
V spodnjih člankih, ki jih pripravljajo specialisti centra Artros, boste našli dodatne informacije o vaših težavah oziroma najnovejša dognanja na področju zdravljenja težav gibalnega sistema.
Kaj pravijo o nas
»Za zdravljenje poškodbe kolena v centru Artros sem se odločil po priporočilu prijatelja fiziatra.«
Mlada veterinarka spet brez omejitev opravlja svoj poklic
Kristino Gregorčič, dr. veterinarske medicine, je med opravljanjem pregleda zbila krava in jo pohodila po rami. Po nesreči ni mogla premikati desne roke.
V Artrosu smo znova prejeli mednarodno akreditacijo kakovosti
Ponovno podeljena akreditacija Joint Commission International je zagotovilo, da vse postopke in zdravljenja izvajamo po najsodobnejšoh standardih in z visoko stopnjo varnosti.
Konec zoprnega tiščanja v čevljih
"Res sem vesela, da sem se odločila za operacijo hallux valgusa pri dr. Lahajnerju. Konec je zoprnega tiščanja v čevljih."
Breme ji je padlo z rame
»Dr. Mikeku sem popolnoma zaupala. Všeč mi je bilo, da si je vzel čas in mi razložil celoten potek tako posega kot rehabilitacije.«
Po operaciji križnih vezi spet normalno igram košarko
Z izokinetičnim testiranjem in strukturirano vadbo nazaj v šport
Koleno končno ne boli
»Zelo sem bila zadovoljna, ker si je dr. Hussein vzel čas, mi vse razložil in odgovoril na vsa moja vprašanja. In verjemite, jaz imam veliko vprašanj.«
Spet uživam pri svojem delu v vrtcu in pri športnih aktivnostih
Zahvaljujoč odlični razlagi in prijaznosti ekipe, me pred artroskopskim posegom sploh ni bilo strah.
Želim si, da bi prej prisluhnila svojemu telesu
"Vse pohvale dr. Mikeku za profesionalno obravnavo in operacijo ter fizioterapevtki Mojci Ferfolja, ki skrbi za mojo vrnitev v polno funkcionalnost."
Spet brez bolečin opravljam svoje delo
"Po terapiji z matičnimi celicami spet brez bolečin opravljam svoje delo - delo, ki ga imam najraje," pripoveduje priznana slovenska oftamologinja mag. Kristina Mikek, dr. med.
Smučarski trener, ki je Artrosu zaupal obe rami
"Najlepša hvala dr. Mikeku in fizioterapevtom v Artros Reha, ki so opravili krasno delo," je zadovoljen smučarski trener in serviser Miha Murovec.
Reševanje komolca v kimonu
»Za zdravljenje v centru Artros sem se odločil, ker sem slišal, da je dr. Mikek odličen ortoped. Zdaj sem o tem prepričan tudi sam.«
Z ozdravljenim gležnjem nazaj v šport in med prijateljice
Zdravljenje hrustanca po metodi AutoCart™
Sedaj je rama popolnoma v redu
"Spet lahko normalno opravljam svoje delo in s tem poklic medicinske sestre."
Konec bolečin v kolenu
»Dr. Mohsenu Husseinu sem zaupal. Prvič zato, ker center Artros poznam že iz našega poslovnega sodelovanja, predvsem pa zaradi priporočil in izkušenj drugih pacientov.«
Dve uspešni operaciji meniskusa v Artrosu in hitra vrnitev v šport
2 meseca in pol po operaciji meniskusa v desnem kolenu je triatlonec Jani Železnikar osvojil stopničke v cross triatlonu na Češkem.
Ortopedija
Poškodba sprednje križne vezi je ena najbolj pogostih poškodb kolena, s katerimi se srečujemo v ortopedskih ambulantah medicinskega centra Artros.
Glavna skrb je varno opravljen poseg
Sodelovanje celotnega operacijskega tima in dobra komunikacija sta tisti sestavini, ki pripeljeta do dobrih rezultatov.
Kaj je novega na področju operacij ramenskega sklepa
Povzetek iz mednarodnega simpozija za operacije ramena
Po novo znanje za zdrava kolena
Medtem, ko sta bili v zadnjih desetletjih v ospredju predvsem sprednja in zadnja križna vez, se sedaj precej pozornosti posveča tudi izvensklepnim vezem.
Se izpahi po operaciji rame lahko ponavljajo
Nova spoznanja o dejavnikih tveganja za ponovitev izpahov po operaciji so prispevala k oblikovanju novih kriterijev in pristopov pri izbiri metode operativne stabilizacije.
5 NAJPOGOSTEJŠIH VZROKOV ZA BOLEČINO V RAMENU
5 Najpogostejših razlogov za bolečino v ramenu
Skrb za zdravje olimpijskih športnikov je posebna čast. In odgovornost.
Medicinski center Artros že več leti sodeluje z ortopedskim kirurgom prof. dr. Matjažem Vogrinom, ki med drugim deluje tudi kot vodja zdravstvene službe slovenske olimpijske reprezentance.
5 dejavnikov, ki jih upoštevam pri zdravljenju ponavljajočih se izpahov rame
Nestabilnost ramena je težava, ki se najpogosteje pojavlja pri najstnikih in mladih odraslih.
Pokanje v rami: res razlog za alarm?
Pokanje in preskoki v rami so razmeroma pogost pojav. Na srečo gre večinoma za povsem nenevarne težave prehodne narave, ki spontano minejo. V mnogih primerih si lahko pri motečih preskokih pomagamo sami, je pa pomembno vedeti, kdaj poiskati zdravniško pomoč.
Novoodkrite matične celice sposobne obnavljati hrustanec
Pri odkritju nove populacije matičnih celic, ki obetajo učinkovito zdravljenje osteoartroze, je sodelovala slovenska raziskovalka dr. Janja Zupan.
Fizioterapija
Razumevanje pacienta je ključno za uspešno rehabilitacijo
Pred športno aktivnostjo se nujno ogrejmo!
Ste že kdaj poskusili raztegniti hladno testo? Ne raztegne se dobro in se lahko celo pretrga. Enako velja za naše mišice. S postopnim povečevanjem njihove temperature postanejo bolj prožne in manj dovzetne za zvine in natege.
Kaj je koristno vedeti o pooperativni rehabilitaciji?
Za uspešno pooperativno rehabilitacijo sta bistvena sodelovanje fizioterapevta in ortopeda ter aktivna vključenost pacienta.
Kako se fizioterapevt Žan pripravlja na tekaški maraton?
Artrosov fizioterapevt Žan, ki je že v polnih pripravah na Ljubljanski maraton, poudarja pomen vaj za moč, raztezanja, ogrevanja in pravilnega vzorca teka.
Učinkovito ogrevanje za brezskrbno smuko
Za preprečevanje poškodb in več zadovoljstva med smuko je zelo pomembno pravilno ogrevanje pred spustom. Zakaj?
5 najbolj pogostih vzrokov bolečine v kolenu in fizioterapevtsko zdravljenje
Kot fizioterapevt se vsakodnevno srečujem z osebami, ki jih te težave omejujejo pri njihovih hobijih, delu ali celo osnovnem gibanju.
Odštevamo do Ljubljanskega maratona: Zadnji hip sem se prijavil na 10-ko. Kaj pa zdaj?
Ključno je, da poslušate svoje telo in ne pretiravate, saj ne želite, da bi prišlo do poškodb.
Katere vaje za varno smuko priporočajo fizioterapevti?
Navdušeni nad užitki, ki jih prinaša, radi pozabimo, da je smučanje kompleksen šport, ki zahteva visoko stopnjo telesne pripravljenosti, prožnosti in moči.
Rekreativni košarkar po izpahu ramena spet na parketu
Anže si je s pomočjo uspešne fizioterapevtske obravnave spet pridobil gibljivost ramenskega sklepa ter si povrnil mišično moč in ustrezne gibalne vzorce
S fizioterapijo nad kalcinacije v rami
“Že po prvi fizioterapiji je bilo olajšanje občutno,” se spominja Jaka, “nato pa sem se kmalu vrnil k običajnim aktivnostim. Če tega ne doživiš na lastni koži, si težko predstavljaš, kako ti takšna bolečina zmanjša kvaliteto življenja.”
Zmanjšajmo tveganje za smučarske poškodbe
Hitrosti in sile povezane s tem adrenalinskim športom so lahko velike in to žal neredko botruje tudi nastanku poškodb. Tveganje zanje lahko zmanjšmo s pravilno pripravo.
Kako preveriti, kdaj je vrnitev v šport res varna?
Izokintečino testiranje omogoča oceno vseh vrst mišičnega naprezanja. Na ta način lahko natančno ocenimo pripravljenost posameznika na vrnitev v šport.
Optimalno pripravljeni na smučarske podvige
Smučanje je čudovit, a hkrati naporen šport, ki terja stalno piljenje in izboljševanje spretnosti skozi celotno smučarsko pot. Pomislimo samo, koliko ur vaje (in padcev!) je potrebnih, da se lahko med vijuganjem sprostimo in začnemo uživati.
Medicina dela
Za lažjo pripravo na preglede medicine dela smo pripravili odgovore na najbolj pogosta vprašanja.
Z dobro komunikacijo do bolj prijetnega zdravniškega pregleda
Zdravniškega pregleda ali posega, kakršnegakoli že, se ljudje običajno ne veselimo – ravno nasprotno – doživljamo ga bolj kot nekaj neprijetnega, skoraj kot »nujno zlo.«
Diagnostika
Tekoča in hitra komunikacija med vsemi deležniki ortopedske obravnave je velika prednost za paciente.
Nevrologija
Vsi poznamo kratkotrajno meglico pred očmi, kadar se na hitro dvignemo. Zakaj to včasih iz male neprijetnosti zraste v velik problem?
5 stvari, ki jih moram vedeti pred EMG preiskavo
Elektromiografija (EMG) je preiskava, s katero ocenjujemo funkcijo mišičnih in živčnih vlaken. EMG pomaga ugotoviti mesto okvare živčno-mišičnega sistema ter možnost okrevanja.