Elektrostimulacija mišic
Elektrostimulacija mišic je terapija, ki jo uporabljamo kot rehabilitacijo po operacijah in poškodbah. Omogoča intenzivno vadbo z majhno obremenitvijo mišic, kit in vezi. Največkrat jo priporočamo za preprečevanje upadanja mišične mase in za ponovno pridobivanje mišične zmogljivosti.
Kako izvajamo terapijo?
Na obravnavano mišico namestimo dve do štiri samolepljive elektrode in izberemo program stimulacije - glede na željene terapevtske učinke. Programi trajajo različno dolgo časa, običajno okoli 20 minut. Elektrostimulacija ni boleča, med izvajanjem terapije lahko pacient čuti mišična krčenje, ki je močnejše od tistega, ki ga izvede sam.
Kdaj izvajamo terapijo?
Elektrostimulacijo uporabljamo kot del individualne fizioterapevtske obravnave v kombinaciji z drugimi terapevtskimi metodami. Nepogrešljiva je predvsem v zgodnjem obdobju okrevanja po operaciji. V tej fazi zaradi otekline in spremljajočih bolečin pacient med vadbo še ni sposoben sam pravilno ter v dovolj velikem obsegu aktivirati mišic. Največkrat jo uporabljamo za stimulacijo mišic stegna in goleni. Kasneje se lahko elektrostimulacijo uporablja kot dopolnilno metodo ob aktivni vadbi, kar pospeši krepitev mišic in pridobivanje mišične mase.
Elektrostimulacijo mišic izvajamo v kombinaciji z drugimi terapijami. To je lahko klasična kinezioterapija ali druge sodobne obsevalne terapije, kot sta visoko energijski laser (HIL/HIL), tarčna radiofrekvenčna terapija (TRT) ali super magnetoterapija (SIS).
Naši fizioterapevti vam s strokovnim pristopom in sodobnimi terapevtskimi metodami pomagajo k hitrejšemu okrevanju. Naročite se na individualno obravnavo v fizioterapevtskem centru Artros Reha.
Naročite seNudimo vam celovite pakete programov rehabilitacije po operativnih posegih na hrbtenici, rami, komolcu in kolenu. Programi vključujejo individualno vadbo in uporabo najsodobnejših obsevalnih terapij.